Xiaomi MIX Flip ve Redmi K70 Ultra’nın uygulamaları sızdırıldı

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonları MIX Flip ve Redmi K70 Ultra’nın lansmanı öncesinde, bu cihazlara ait bazı sistem uygulamaları internete sızdırıldı. Bu sızıntılar, cihazların tanıtımının çok yakın olduğunu gösteriyor ve Xiaomi’nin Temmuz ayının ilk haftasında yeni ürünlerini piyasaya sürmesi bekleniyor.

Sızdırılan uygulamalardan ilki, Xiaomi MIX Flip için tasarlanmış olan Xiaomi Saat uygulaması. Bu uygulamanın kodlarında, “ruyi” kod adlı bir cihaza özel birçok yeni satırın eklendiği görülüyor. Bu kod adının MIX Flip’e ait olduğu biliniyor. Eski sürümlerle karşılaştırıldığında, yeni saat uygulamasının katlanabilir cihazlar için optimize edildiği anlaşılıyor. Versiyon numaraları karşılaştırıldığında, MIX Flip için olan uygulamanın 15.30.0 sürümünde önemli iyileştirmeler yer alıyor.

Diğer bir sızıntı ise, Redmi K70 Ultra için geliştirilen Xiaomi AI Çeviri uygulaması. Bu uygulama, anında altyazı çevirisi gibi gelişmiş özellikler sunuyor ve amiral gemisi cihazlar için özel olarak tasarlanmış. Kod satırlarında, “rothko”, “ruyi” ve “goku” kod adlarına sahip cihazlara yönelik düzenlemeler yapıldığı görülüyor. Bu kod adları sırasıyla Redmi K70 Ultra, MIX Flip ve MIX Fold 4’e işaret ediyor. Uygulamanın yeni sürümünde yapılan değişiklikler, bu cihazların piyasaya sürülmesinin çok yakın olduğunu doğruluyor.

Redmi K70 Ultra’nın Dimensity 9300 işlemcisi ile, MIX Flip ve MIX Fold 4 modellerinin ise Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi ile geleceği bilgisi de sızdırıldı. Her iki işlemci de son derece güçlü ve bu durum yeni akıllı telefonlara olan ilgiyi artırıyor.

Sonuç olarak, Xiaomi’nin yeni cihazları hakkında ortaya çıkan bu sızıntılar, teknoloji meraklıları arasında büyük bir heyecan yaratmış durumda. Voyager Telegram kanalında paylaşılan bu bilgiler, cihazların tanıtımına çok az bir zaman kaldığını gösteriyor. Xiaomi’nin yeni ürünlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x