Bakandan Gerilimi Düşüren Açıklama

Süper Lig’in 30. haftasında Trabzonspor Fenerbahçe’yi konuk etti. Sarı-Lacivertli kulübün karadeniz ekibini 3-2 yendiği maçın ardından Bordo-Mavili taraftarlar, orta sahada galibiyet sevinci yaşayan Fenerbahçeli futbolculara saldırdı.

“ŞU ANA KADAAR 32 KİŞİNİN KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ”

Olayın ardından Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Tunç’un “Taraftar da olsa futbolcu da olsa her iki taraf içinde bir suç işlenmişse soruşturulur.” sözleri üzerine Fenerbahçe kulübünden açıklama geldi. Tunç, Sarı-Laciverli kulübün açıklamasına yanıt verdi.

Saldırıların ardından adli soruşturma hemen başlatıldı. Şu ana kadar 32 kişinin kimlikleri tespit edildi. Kamera görüntüleri izleniyor burada kimler kusurluysa Cumhuriyet Başsavcılığımızın yapacağı soruşturma sonrası ortaya çıkacaktır. Sporun kardeşlik olduğunu unutmamamız lazım. ” açıklamalarında bulundu.

“FUTBOLCULARA YÖNELİK SORUŞTURMA AÇILMADI”

Fenerbahçe kulübün yaptığı paylaşımın sorulması üzerine Tunç; “Orada bir yanlış anlaşılma söz konusu. Bizim futbolculara yönelik soruşturma açıldığına dair bir beyanımız söz konusu değil. Sosyal medyadaki yapılan yanlış paylaşımlar sonucu oluşan bir yanlış anlaşıma olduğunu düşünüyoruz.

Fenerbahçe’nin Paylaşımı:

Sarı-Lacivertli kulüp resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada “

“Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç’un bugün basına yansıyan aşağıdaki açıklamalarını üzüntü ile takip ettik.

Sayın Bakanımız tarafından dile getirilen; “Görüntüler izlenir. Bu görüntüleri değerlendirecek olan Cumhuriyet Savcılığı. Meşru savunmanın da ötesine geçip karşı tarafa zarar verecek kendi savunmanın ötesine giden bir durum söz konusu mu? Bir saldırı var mı? Taraftar da olsa futbolcu da olsa her iki taraf içinde bir suç işlenmişse soruşturulur.” sözleri

Maç boyunca, 90 dakikanın ilk saniyesinden son anına kadar sahaya atılan su şişeleri, kesici aletler, çakmakların, metal paraların olduğu ortamda oyunu oynamaya çalışan,

Sahaya atılan meşaleyi eliyle kaldırıp saha dışına atma bilincinde olan, tüm bu baskı, tahriklere rağmen oyuna, sahadaki mücadeleye zarar vermemek adına en ufak reaksiyon dahi göstermeyen Futbol Takımımıza, Teknik Ekibimize ve camiamıza yapılan bir haksızlık olarak kabul ediyoruz.

Sayın Bakanımızın bu konuda yaşanan tüm bu olayların mağduru ve tek masum tarafı olan Fenerbahçe’yi hedef almayı fırsat kollayanların konuyu çarpıtmalarına izin verecek açıklamaları bizi derinden yaralamıştır.

Söz konusu Fenerbahçe ise bu tavır ve yaklaşımlara alışık olmak zorunda bırakılmamız, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak yıllardır anlatmaya çalıştığımız durumdur.” ifadelerine yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x